Cóż, nie zawsze możemy pisać o targach w słonecznej Hiszpanii. Wracamy na ziemię. Dosłownie…
Najniżej jest spód
A spód dżakuzi musi być zabezpieczony przede wszystkim przed:
- wilgocią,
- insektami.
Od strony wygody w obróbce, a także właściwości tłumienia drgań i pewnej elastyczności, najlepsze do tego celu jest drewno, i stosowano je przez lata. Ale…
Wyobraźmy sobie to drewno położone na wilgotnym podłożu. Jeśli będzie dobrze zabezpieczone przez kilka lat wytrzyma. Nikt jednak nie przewróci swojego spa, by impregnować spód co jakiś czas, zatem prędzej czy później będzie wyglądać nieciekawie (tutaj link do zdjęć z odnawiania takiego spa).
To był jeden z powodów zastąpienia obudów drewnianych obudowami syntetycznymi, takimi jak Sunstrong.
Tak samo postąpiono w Sundance z podstawami spa już wiele lat temu. Przy czym nie zdecydowaliśmy się na powszechnie wprowadzane rozwiązanie syntetycznej osłony – misy obejmującej cały spód spa, a po prostu zmieniliśmy materiał, z którego wykonany jest spód dżakuzi.
Dlaczego nie misa? Pojawiają się takie problemy:
- jeśli woda przedostanie się do wnętrza spa od góry (obojętnie czy w wyniku wycieku czy np. zalania) nie ma drogi wyjścia – ukształtowanie misy powoduje, że tworzą się dodatkowe zbiorniki w wytłoczonych elementach (stąd np. konieczność przygotowywania dodatkowych otworów w dnie, co przy kształcie misy, wcale nie jest proste i często nie da się ich zrobić w najniższych punktach). EFEKT – więcej wilgoci wewnątrz spa,
- by odpowiednio przygotować misę na spód musi być ona wysoka, obniża to koszt wytworzenia spa (obudowa jest tańsza niż podstawa), ale wpływa na walory estetyczne – plastik spodu jest widoczny z boku.
Jak wygląda zatem spód dżakuzi Sundance Spas?
Zastosowaliśmy dwa materiały – syntetyczną osłonę całej platformy podstawy oraz syntetyczną ramę. Takie rozwiązanie ma w zasadzie tylko jedną wadę – nie wygląda tak dobrze jak cały syntetyczny spód w momencie dostawy do odbiorcy 🙂
A zalety?
- rama jest niska, zatem nie rzuca się w oczy, gdy patrzymy na spa z boku,
- podstawa jest równa, nie tworzą się zagłębienia, w których stoi woda.
Oczywiście pozostałe zalety syntetyku także są zachowane – spód dżakuzi jest zabezpieczony przed wilgocią, insektami, nie ma potrzeby jego konserwacji.
Coś nie zostało opisane, chcesz wiedzieć więcej? Napisz!