Telewizor w spa. TV jako opcja w jacuzzi – tak czy nie?

Uwaga! To artykuł z tezą 🙂 Telewizor w spa jest beee 😉

Takie widoki 10 lat temu były normą na targach spa, choć nawet wtedy dotyczyły urządzeń dalekowschodnich:

telewizor w spa
Targi Lyon 2006
Targi Lyon 2006

Od pewnego czasu zaczęły jednak być coraz rzadsze. W roku 2016 zdarzały się ekspozycje, w których nie było takich propozycji wcale.

Dlaczego? Przecież na pierwszy rzut oka wygląda to nowocześnie.

Spróbujmy zatem punkt po punkcie:

 1. Dobry telewizor wodoodporny
  Dobry sprzęt kosztuje. Nawet aktualnie ceny dla zewnętrznych monitorów to kilkanaście i więcej tysięcy. A taki model jak np. 52 calowy model Sanyo kosztował niemal 8 tysięcy funtów, czyli tyle ile niektóre z markowych spa! Nie bądźmy naiwni, że telewizor wbudowany w spa będzie tańszy… przecież musi spełnić więcej norm niż ten osobny.
 2. Wodoodporny nie znaczy odporny na zmiany temperatur, chemię czy chowanie w ciasnym pojemniku.
  Każde spa powinno być termicznie izolowane, bo straty są przede wszystkim z parowania, zatem telewizor montowano w spa tak, by można go schować pod pokrywę – nagrzany sprzęt, zaparowany niejednokrotnie czy wilgotny na dzień, tydzień, miesiąc zostaje zamknięty w ciasnej komorze…
  Z naszych kilkunastoletnich doświadczeń możemy powiedzieć, że najbardziej awaryjnym sprzętem w spa był… CD rom – jeśli bardzo mokrą dłonią włoży się dysk. Nawet CD z poziomem zabezpieczenia jachtowego potrafił się wtedy zepsuć. Co dopiero TV.
 3. Chowany po kąpieli, a co, jeśli chcemy obejrzeć mecz w ogrodzie?
  Zdecydowanie częściej zapewne mamy ochotę zobaczyć coś w TV czy posłuchać muzyki nie będąc w spa. Co wtedy? Para unosząca się ze spa przeszkadza, telewizor jest raczej nisko (wysokość spa to ok. metra), co nie przeszkadza w salonie, ale w ogrodzie już zwykle tak.
 4. Oglądamy telewizję czy się relaksujemy?
  Paradoksalnie, choć wszystkie techniczne uwagi powyżej wystarczają i w zasadzie dyskwalifikują TV w jacuzzi niezależnie od producenta, ten punkt jest uważany przez Sundance za  równie ważny.
  Spa służy do integracji, odpoczynku. Wartości w Sundance to rodzina, relaks, zdrowie. Telewizor – nieco jak współcześnie smartfon – trochę nam ten wypoczynek i bycie razem zabiera.

Podsumowanie

Generalnie żadna poważniejsza marka nie stosuje aktualnie monitorów czy telewizorów wbudowanych do spa.

Jeśli chcemy mieć telewizor w ogrodzie mimo wszystko to…

Miejmy 🙂 Zdecydujmy się na takie rozwiązanie samodzielne. Zalety tego rozwiązania są dokładnie przeciwieństwem wcześniej wyliczonych punktów:

 • Telewizor w ogrodzie, ale nie bezpośrednio w spa jest narażony zdecydowanie mniej na gwałtowne zmiany środowiska.
 • Jest dostępny cały czas – jeśli musimy, możemy z niego skorzystać w trakcie kąpieli, możemy też jednak bez problemu w trakcie grilla czy każdego innego spotkania.

Powiązane:

Kategorie:
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner