Obudowa spa SunStrong – co to takiego?

Opis będzie, ale spójrzcie najpierw na to:

Porównanie minibasenów obudowa spa sunstrong i drewno
Tych spa nie dzieli wiele lat w produkcji. Oba są użytkowane na zewnątrz. Urządzenie po lewej ma nawet wyższe wyposażenie. To, co widać, to różnica w obudowie. Po lewej drewno cedrowe (impregnowane i barwione), po prawej obudowa spa SunSrong(R)

191Czy trzeba wiele tłumaczyć?

Drewno ma dużo zalet. Łatwo je kształtować i barwić. Jest też stosunkowo tanie przy krótkich partiach. Dlatego w branży spa było powszechnie stosowane.

Niestety, ma też jedną, poważną wadę. Wymaga dbałości i uwagi. A z tym niestety u większości z nas jest krucho.

Dlatego na początku wieku Sundance rozpoczął pracę nad zmianą obudowy. Duża liczba produkowanych urządzeń ułatwiała sprawę. Koncern mógł opracować i wdrożyć własne rozwiązania, które nie opłacałyby się przy małej produkcji – a do tej pory większość konkurencji to w praktyce manufaktury.

Tak powstał Sunstrong, z którego obecnie są wykonywane nie tylko obudowy do naszych spa , ale też stopnie czy inne akcesoria.

Czym jest obudowa spa SunStrong?

To kombinacja naturalnego drewna oraz termicznego syntetyku, który ma podwyższoną odporność na promieniowanie UV  i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Wytłoczona struktura ziaren, żywy kolor oraz zaokrąglone brzegi sprawiają, że obudowa SunStrong posiada naturalny, a zarazem atrakcyjny wygląd.

Obudowy SunStrong dostępne są w kilku kolorach. Zmieniają się w zależności od lat modelowych. Aktualnie dostępne wzory możemy znaleźć w konfiguratorze.

Zalety?

  • tworzywo syntetyczne: nie wymaga szlifowania, uszczelniania, nie powstają przebarwienia,
  • bardzo odporny na warunki atmosferyczne, na szkody wywołane przez owady,
  • bardzo odporny na promieniowanie UV, trwałe kolory,
  • nie rozszczepia się i nie gnije jak zwykłe drewno,
  • możliwość wyboru koloru obudowy,
  • zminimalizowane zapotrzebowanie na konserwację.

Czy mamy wybór?

A co, jeśli chcemy mieć jednak drewno, bo np. otoczenie ogranicza lub narzuca nam wybór?

Nic prostszego. Zdejmujemy obudowę Sunstrong i możemy zastosować dowolny gatunek drewna. Na przykładzie poniżej Maxxus z obudową z drewna teak.

Maxxus - obudowa spa wymieniona na drewnianą

Powiązane:

Kategorie:
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner